Akcja charytatywna: Wianki dla Bianki
05.08.2016 Aktualności

biankaTydzień temu u dwuletniej córki naszej koleżanki z pracy zdiagnozowano siatkówczaka oczu. Nowotwór zaatakował obie gałki oczne, sytuacja jest dramatyczna.

 

Dziecko jest obecnie poddawane chemioterapii na oddziale onkologicznym Centrum Zdrowia Dziecka. Największe szanse uratowania wzroku, uratowania oczu daje leczenie w USA u doktora Davida H. Abramsona, szefa oddziału, który specjalizuje się w leczeniu i operowaniu konkretnie tego schorzenia i bardzo zaawansowanych przypadków. Wyjazd potrzebny natychmiast. Koszty – astronomiczne. Czekamy na potwierdzenie ostatecznej wyceny, ale oscylować może w granicach 1,5 – 2,2 mln zł. Leczenie nie jest refundowane przez polski NFZ. Rozwiązaniem jest zbiórka społeczna.

Chcemy pomóc. Będziemy publikować info o zbiórce na łamach naszych tytułów, próbujemy namówić do udziału w akcji inne media (o krótszym niż prasa procesie produkcyjnym), kontrahentów, współpracowników, znajomych i ich znajomych…

 

Im więcej osób dowie się o sprawie, tym większe szanse ma Bianka. Czas ma ogromne znaczenie – terapię najlepiej byłoby rozpocząć natychmiast, najpóźniej w ciągu najbliższych 3 tygodni. Zbiórka pieniędzy odbywa się pod egidą Fundacji “Rycerze i Księżniczki” zajmującej się pomocą dzieciom z chorobą nowotworową oczu.

 

Zwracamy się z apelem do Wszystkich ludzi dobrej woli: pomóżmy zebrać pieniądze na operację Bianki!

 

Poniżej szczegóły oraz numery kont:

90 1020 1042 0000 8902 0324 4142 z tytułem przelewu: “Darowizna dla Bianki”

SMS o treści “BIANKA” na numery:
79567 – koszt 9 zł netto (11,07 brutto)
76567 – koszt 6 zł netto (7,38 brutto)
O Biance na stronie fundacji (tu również dostępna opcja przekazania datku przez PAYPAL i PAYU):
http://rycerzeiksiezniczki.pl/kids/bianka/?lang=pl

 

Profil FB informujący o aktualnym stanie zdrowia i dodatkowych sposobach zbiórki pieniędzy (np. przez aukcje):
https://www.facebook.com/WiankiDlaBianki/

 

Informacje o lekarzu w USA: https://www.mskcc.org/cancer-care/doctors/david-abramson